MagneMotion na naszych liniach

MagneMotion to innowacyjny system transportowy, który nasz firma wdrożyła z powodzeniem na kilku naszych liniach. Wyróżnia się on brakiem tradycyjnych ruchomych elementów, takich jak paski czy wózki. W przeciwieństwie do tych rozwiązań, jedynym ruchomym elementem w systemie MagneMotion jest sama paleta lub tandempack, na którym jest umieszczona.

Działanie systemu opiera się na zasadzie elektromagnetycznej. Dzięki temu, że sterowanie systemem precyzyjnie określa pozycję palety, nie ma potrzeby stosowania stoperów z amortyzacją. W miejscach, w których chcemy zatrzymać paletę, zatrzymujemy cały system transportowy. Dzięki temu, system zużywa mniej energii niż rozwiązania z paskami, gdzie paski cały czas pracują, mimo że paleta stoi na prestoprze.

MagneMotion jest również idealnym rozwiązaniem dla cleanroomów, ponieważ jest czystszy i bardziej elastyczny niż tradycyjne rozwiązania. Brak pasków eliminuje problem pylenia, co jest szczególnie ważne w czystych pomieszczeniach.

System MagneMotion jest bezpieczny dla operatorów, ponieważ siła uderzenia w przypadku uderzenia przez paletę jest znacznie mniejsza niż w tradycyjnych systemach z paskami.

W MagneMotion, projektowanie linii z transportem jest dużo łatwiejsze i bardziej elastyczne niż w tradycyjnych rozwiązaniach. Nie ma potrzeby stosowania pętli i zakrętów 90 stopni. Możemy zastosować zakręty o różnych kątach, moduły liniowe metrowe czy krótsze.

Jako pierwsza firma w Polsce, zintegrowaliśmy system transportowy MagneMotion. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które wciąż jest rozwijane przez producenta, a jego logika programowania jest całkowicie inna niż w tradycyjnych systemach.